Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nápady na výlety

 

 

Kam na výlet?

8 km Rozhledna Černá studnice.

Mezi Tanvaldem a Jabloncem nad Nisou se rozpíná hřbet, jehož nejvyšší bod je 869 m v nadmořské výšce. Hřbet měří téměř 10 km a vyniká krásnou krajinou. Vede po něm červená turistická hřebenová trasa. Z tamější rozhledny Černá studnice lze vidět Jizerské hory a široké okolí.

https://cernastudnice.eu/vyhlidka/

 

5 km Farma Pěnčín

Kozí farma v Pěnčíně,kterou můžete spojit s krásnou vyjížďkou vláčkem na rozhlednu Černá studnice. Vláček jede přímo z areálu kozí farmy a zpět. Krásný zážitek hlavně pro děti. Na farmě si můžete též zakoupit zde vyrobený kozí sýr.

https://www.farmapencin.cz/

 

10 km Muzeum obrněné techniky. 

Muzeum obrněné techniky Smržovka je největší soukromé tankové muzeum ve střední Evropě.

 https://tankysmrzovka.cz/

 

6 km Zřícenina hradu Návarov. 

Hrad Návarov stával vysoko nad soutokem potoka Zlatníka s říčkou Kamenicí a býval středem rozsáhlého panství, které sahalo hluboko do nitra Jizerských hor. Pevnost sloužila až do 17. století, než ji úmyslně zbořilo císařské vojsko. Do prosince 2022 odstávka z důvodu rekonstrukce.

 

5 km Vyhlídka Terezínka.

Z Tanvaldu je dobře přístupná po červeně značené turistické trase.Terezínky je krásný výhled nejen na Jizerské hory.

 

12 km Skalní vyhlídka Finkstein (Smržovská vyhlídka)

Uvidíte Finkův kámen, Čertovu studánku a nádherný rozhled do okolí.

https://www.autovylet.cz/skalni-vyhlidka-finkstein-smrzovka/

 

6 km Dům doktorka Kittela

Ve třech patrech Kittelova domu domu od sklepení až po první patro domu se návštěvníci mohou seznámit se zajímavou historií a prehistorií zdejšího kraje, je zde archeologická, geologická a mineralogická výstava, připomínající i dávnou, ale velmi významnou produkci kamenných sekerek, nebo těžbu a výrobu pokrývačské břidlice. 

https://www.pencin-zittau.eu/kitteluv-dum

 

10 km Preciosa

Přijďte si prohlédnout, jak se vyrábějí nejlepší skleněné perličky na světě! https://www.preciosa-ornela.com/cs/exkurze-desna